Ładnie wymalować „złote oczy” jest prosto. Spróbuj ten wyjątkowo lśniący i zarazem uniwersalny wygląd!

Będziesz zadziwiona swoim wzrokiem, a pozatym ten kolor może stać ulubionym dla każdej, ponieważ jest dość uniwersalny. Uwielbiam złotawe i srebrne kolory, wydaje się, że są to kolory które naprawdę są zdolne pokazać prawdziwą kobiecość (oczywiście jest to moje skromne zdanie:)). Makijaż w kolorach złota jest też często wykorzystywany na najważniejsze okoloczności z naszego życia, jak np. ślub, wieczór absolwencki, ważne przyjęcie. Dla mnie jest to kolor na najlepsze dni, kiedy jestem naprawdę szczęśliwa. Nawet trudne dni po umalowaniu się tym kolorem już nie wyglądają tak złe (jeszcze jeden sposób na depresję). Kolor złota niesie w sobie bogactwo, spokój, równowagę.

W sumie głównym naszym zadaniem jest wybrać cienie odpowiedniej jakości, które bedą się dobrze trzymały. Oczywiście pod suche cienie nakładamy bazę, żeby cienie się super trzymały przez cały dzień. Baza (lub cienie w kremie)  ma być prawie sucha i dopiero wtedy nakładamy suche cienie.

Ja proponuję skorzystać z cieni firmy MAC. Za pomocą Mac uzyskamy nastepujący wygląd:

Golden eye
Golden eye

1) Nanosimy pigment z Mac pod nazwą Gold Dusk zwykłym pędzelkiem do cieni na górną powiekę i pod linią rzęs na dolnej powiecę, należy też obrysować kącik wewnętrznego oka, za pomocą tego powiększymy nieco nasze oczy.

2) W sumie ten kolor jest tak fantastyczny, że mozna więcej nic nie robić, lecz tym którzy chcą wyglądać bardziej sekosownie i elegancko jednocześnie bierzemy kolor Gold Stroke (pigment z MAC) i za pomocą wąskiego pędzelka do malowania kresek na dolnej i górnej powiece najpierw malujemy precyzyjną kreskę na dolnej powiecę, a pózniej kreskę w załamaniu górnej powieki (tym razem nie musi być precyzyjna). Nastepnie za pomocą wiekszego pędzelka do cieni wcieramy narysowaną linię tak aby nie było widać granic między kolorami.

3) Malujemy rzęsy jak kto woli: można dyskretnie, można mocniej.

Cienie z MAC są świetne ponieważ trzymają się około 24 godzin i nie zmienia się ani intensywność koloru,  ani  jakość. Oczywiście można korzystać z jakichś innych cieni, kolory muszą być jasnego złota i ciemnego złota. Tu są przykładowe kolory, trzeba wziąć pierwszy i czwarty kolor:

gold

Z koloramy można sobie pograć, cos pozmieniać i może wyjść coć ciekawego, ale o tym później….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *