Usuwanie cellulitu

Skórka pomarańczowa jest naszym wrogiem numer jedne, zwłaszcza kiedy zbliża się lato. Ogólnie znanym faktem jest to, że cellulit jest chorobą, a więc jak każda choroba poddaje się leczeniu.

Zwalczanie cellulitu nie jest sprawą prostą. Zdajmy sobie sprawę z tego, że mamy przed sobą zadnie bardzo trudne. Raz się cellulit pojawił, to znaczy, że będziemy musiały ciągle mieć z nim do czynienia. Jednakże nie jest aż tak żle. Na pytanie – jak pozbyć się cellulitu nie ma jednej odpowiedzi, gdyż należy do sprawy podejść kompleksowo.

Usuwanie cellulitu polega na łączeniu wielu rodzajów działań, chodzi przede wszystkim o zmiany w diecie  i trybie życia.

Jak pozbyć się cellulitu
Usuwanie cellulitu

Ważnym jest pogrupować najskuteczniejsze sposoby:

1) na pierwszym miejscu znajduje się odpwiedznia dieta – mniej batoników, białego chleba (węglowodany zawarte w tych produktach sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej), więcej natomiast ważyw, chleb należy zamienić na pełnoziarnisty. Picie odpowiedzniej ilości płynów (min 2l dziennie) sprzyja zwalczaniu cellulitu jak najbardziej.

2) sport – jest podstawą, nawet spacer 30 min przyczyni się do polepszenia metabolizmu, zatem do polepszenia kondycji cery i do zmniejszenia objawów.

3) nadwaga sprzyja powstaniu cellulitu.

4) masaże są bardzo skuteczne, jednakże nie zmieniwszy diety i nie poruszając się wystarczająco, efekt takiego masażu jest małotrwały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *