Hit enter after type your search item

Biustonosz dla kobiet 50+

You are Reading..

Biustonosz dla kobiet 50+

18 października przypada Międzynarodowy Dzień Menopauzy i Andropauzy. Jaki biustonosz będzie idealny dla kobiety dojrzałej radzi Izabela Sakutova – międzynarodowy ekspert brafittingu i lingerie styling, autorka pierwszej polskiej książki brafittngowej „Braffiting lifting piersi bez skalpela”.

Ciało kobiety przechodzi przez siedem etapów zmian, a każdy z nich przynosi modyfikację kształtu ciała, co oznacza, że jednorazowe dobranie biustonosza nie wskaże idealnego rozmiaru i kroju na całe życie. Dlatego regularne sprawdzanie jego dopasowania jest bardzo istotne dla zdrowia, komfortu i dobrego samopoczucia. Powinnyśmy to robić co pół roku.

Nie da się ukryć, że piersi zdradzają wiek. Grawitacja przez lata robi swoje. Nasza skóra traci elastyczność, staje się luźniejsza. Piersi niegdyś przystosowane do karmienia, z czasem zmieniają swoją konsystencję ze struktury gruczołowej na tłuszczową. Ciąże, zmiany hormonalne i wahania wagi to kolejne czynniki prowadzące do nieuniknionego opadania biustu i zmian jego kształtu, konsystencji i rozmiaru.

Zmiana kształtu biustu jest związana z wiekiem i rozciąganiem aparatu więzadłowego piersi oraz ze zmianami objętości tkanki gruczołowej i tłuszczowej piersi. Kolejne procesy degeneracyjne zachodzące w ciele kobiety związane ze starzeniem się organizmu prowadzą do dalszej zmiany kształtu i jędrności gruczołów piersiowych, jakim jest opadanie (ptoza). Opadanie piersi określamy na podstawie stosunku (położenia) zespołu brodawka-otoczka (ZBO) względem fałdu podpiersiowego. Jeśli ZBO jest powyżej fałdu – piersi są prawidłowe.

W przypadku dyskretnej ptozy (opadania) – stopień 1. ZBO znajduje się na wysokości fałdu, o stopniu 2. – umiarkowanym mówimy w przypadku, gdy ZBO jest poniżej fałdu podsutkowego, ale nie stanowi najniższego punktu, jaki występuje w nasilonym opadaniu 3. stopnia.

W wyniku starzenia się i opadania piersi niektóre z kobiet decydują się na operację plastyczną. To jedno z rozwiązań. Przed jej podjęciem polecam jednak udanie się do dobrej brafitterki i znalezienie przy jej pomocy odpowiedniego biustonosza, dzięki któremu po prostu zapewnimy piersiom tak potrzebne w tym okresie podtrzymanie i spowolnienie procesu ich starzenia. Nawet jeśli twoje piersi są już mocno „zrelaksowane” − nie jest za późno. Bielizna może unieść piersi do odpowiedniej pozycji i odpowiednio je ukształtować.

Powinnaś wybierać takie kroje, które nadadzą piersiom naturalny kształt i nie podniosą ich zbytnio do góry, bo to może doprowadzić do nieestetycznego zmarszczenia górnej części dekoltu. Zapomnij więc o nisko zabudowanych krojach push up, „windujących” piersi do góry. Biust będzie z nich „uciekał” ze stanika. Wybieraj kroje balkonowe lub te z pełną miseczką, które ładnie i w naturalny sposób kształtują biust, utrzymując go w miseczce.


Izabela Sakutova – międzynarodowy ekspert brafittingu z kilkunastoletnim doświadczeniem, autorka jedynej wydanej w Polsce i w Rosji książki na temat sztuki brafittingu: „Brafitting. Lifting piersi bez skalpela”. Zapalony szkoleniowiec, szefowa działu marketingu i PR marek Panache, Bluebella, Soak Wash i Bijoux Indiscrets w Polsce, współwłaścicielka firmy So Chic oraz sieci profesjonalnych salonów brafittingowych Bra Studio w Bułgarii. Zapoczątkowała w naszym kraju szerzenie nowej dziedziny wiedzy – brafittingu. Jest inicjatorką i organizatorką wielu kampanii promujących zdrowie piersi i wspierających fundacje charytatywne – kampania Dotykam=Wygrywam, Modelled by Role Models – Nowy Wymiar Piękna czy Klinika Stanika. Jest brafittingową konsultantką m.in. Darii Widawskiej, Beaty Sadowskiej, Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej, Ilony Felicjańskiej, Elżbiety Romanowskiej, Karoliny Szostak, Aleksandy Kisio, Anny Męczyńskiej, Ewy Wojciechowskiej, Anny Iberszer, Anny Gzyry i wielu innych gwiazd. Ekspert brafittingu w programie telewizji Polsat „Supermodelka Plus Size”. Świeżo upieczona laureatka konkursu Malborskiego Mistrza Biznesu 2017 w kategorii Fachowiec Roku.

Dodaj komentarz