Hit enter after type your search item

Leczenie wypadania włosów Warszawa

włosów przeszczep
włosów przeszczep You are Reading..

Leczenie wypadania włosów Warszawa

U każdego człowieka możliwa jest sytuacja, w której wystąpią zaburzenia w funkcjonowaniu fazy włosów. Na ratunek przychodzą wówczas medycyna estetyczna i farmakologia. Bardzo ważne, aby wybrać doświadczonego specjalistę, który podejdzie do problemu całościowo. Istotne jest poznanie przyczyn problemu i ich usunięcie.

Przyczyny wypadania włosów

Jedną z najpopularniejszych przyczyn wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Nadwrażliwe na męskie hormony mieszki włosowe ulegają osłabieniu. Skróceniu ulega też faza wzrostu włosów, przez co tworzą się przerzedzenia i zakola. Specjaliści podają, że choroba ta wynika z czynników genetycznych. Czasem jednak wywoływana jest przez stres, nieodpowiednią dietę. Do przyczyn łysienia zaliczyć możemy także stosowane leków np. podczas leczenia nowotworów. Występowanie niektórych chorób np. łojotokowe zapalenie skóry, liszaj również może wywołać łysienie. U kobiet częsta przyczyna wypadania włosów to ich nadmierna stylizacja i częste farbowanie. Częste korzystanie z gorącego nawiewu suszarki, używanie prostownicy i lokówki znacznie osłabia włosy i będzie prowadziło do ich wypadania. Duże znaczenie dla zdrowych włosów ma zbilansowana dieta i unikanie stresu.

Czytaj więcej: https://piotrturkowski.pl

Przeszczep włosów jako najlepsze rozwiązanie

Leczenie wypadania włosów w Warszawie zależne jest od przypadku, a lekarze proponują różne metody przeszczepu włosów. Zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych z okolicy dawczej i umieszczenie ich w strefie objętej problemem łysienia. W zależności od oczekiwanych efektów i predyspozycji pacjenta do wyboru są 3 metody przeszczepu włosów. Do niedawna bardzo popularna była metoda STRIP, która polega na pobraniu sporego wycinka skóry z mieszkami włosowymi i umieszczenie go w strefie biorczej. Po tym rodzaju przeszczepu pojawi się spora pozioma blizna, którą można przykryć włosami. Po zabiegu konieczna jest także dość długa rekonwalescencja, która polega na smarowaniu blizny specjalnymi preparatami. Druga metoda to body hair transplant, która polega na pobraniu odcinka skóry z innej strefy niż skóra głowy. Mieszki włosowe pobiera się najczęściej z klatki piersiowej, pleców, nóg i pach. Jest to najbardziej inwazyjna metoda, ponieważ wymaga znieczulenia dużych partii ciała. Efekt również nie jest do końca zadowalający, ponieważ pobrane włosy różnią się struktura od tych na skórze głowy. Niezależnie od wybranej metody przeszczepu lekarz zleci wykonanie podstawowych badan i przeprowadzi z pacjentem wywiad diagnostyczny. Podczas pierwszej wizyty należy opowiedzieć lekarzowi o wszystkich chorobach i niepokojących objawach.

Metoda przeszczepu FUE

Z biegiem lat medycyna ulega unowocześnieniu, a stosowane metody są coraz mniej inwazyjne i bezpieczne. Metoda FUE (Follicular Unit Extraction) polega na przeszczepieniu pojedynczych mieszków włosowych, które są pobierane za pomocą metalowej sztancy. Specjalista ma możliwość wyboru najlepszych mieszków włosowych, co gwarantuje wspaniałe efekty zabiegu. Stosuje się tutaj znieczulenie miejscowe, które znacznie obniża poziom inwazyjności zabiegu. Po dokonanym zabiegu pacjent może samodzielnie wrócić do domu, a kolejnego dnia do pracy i innych obowiązków. FUE to najbardziej nowoczesna metoda przeszczepu, która ciągle zyskuje popularność i uznanie. Efekty zabiegu są bardzo naturalne, a pacjenci nie będą posiadali blizny. Podczas jednego zabiegu możliwe jest przeszczepienie około 1000-1500 mieszków włosowych, a z przeszczepu mogą skorzystać pacjenci z różnymi rodzajami łysienia.

Dodaj komentarz