Hit enter after type your search item

Zabiegi odmładzające na twarz – dlaczego warto na nie stawiać?

pielegnacja twarzy
pielegnacja twarzy You are Reading..

Zabiegi odmładzające na twarz – dlaczego warto na nie stawiać?

Proces starzenia się jest nieunikniony w przypadku każdego człowieka. Wraz z wiekiem skóra traci naturalną możliwość nawadniania się, jest także cieńsza i bardziej wiotka. Powstają wtedy również pierwsze zmarszczki. Medycyna idzie jednak w dobrą stronę, ponieważ do wyboru jest obecnie szereg zabiegów, które pomogą przywrócić naszej twarzy nieco młodzieńczego wyglądu. Dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Dermapen idealnym zabiegiem na twarz

Zabiegi odmładzające na twarz w Lyskach mają szerokie zastosowanie, jednak jest kilka takich, które są najczęściej wybierane. Jednym z nich jest użycie tak zwanego Dermapenu. Mikronakłuwanie skóry wykonywane jest za pomocą specjalnego urządzenia, które posiada cienkie i sterylne igły o wybranej długości. Obecnie takie urządzenie posiada regulowaną długość igieł o znacznie większej częstotliwości nakłuć. W celu zwiększenia komfortu klienta, zabieg ten przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Dochodzi wtedy do kontrolowanego uszkodzenia skóry, podczas którego może wystąpić minimalne, powierzchniowe krwawienie. Jest to początek procesu gojenia i regeneracji naruszonej tkanki. Przyczynia się on do intensywnej produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Termolifting podczerwienią

Termolifting podczerwienią jest nowością na rynku medycyny estetycznej. Jest to rodzaj liftingu termicznego, który wykorzystuje długość fali od 750 do nawet 1800 nm. Urządzenie posiada specjalną głowicę z szafirowym szkłem, które wzmacnia moc światła podczerwonego. Zapewnia to lepszy efekt zabiegu.

Dzięki niemu możliwe jest równomierne podgrzewanie warstw skóry właściwej, co powoduje, że włókna kolagenowe skracają się. Skóra pozostaje wtedy jędrna oraz napięta.

Medyczny dwutlenek węgla na zmarszczki

Karboksyterapia jest zabiegiem, który polega na wstrzykiwaniu pod skórę sterylnego dwutlenku węgla. Wprowadza się go na głębokość około 1 milimetra. Dzięki temu skóra jest skutecznie odżywiona, a także następuje rozpoczęcie procesu rewitalizacji.

Po podaniu gazu do skóry zaczyna reagować z wodą, która zawarta jest w tkankach. Zakwaszone w ten sposób środowisko prowadzi do zwiększonego uwalniania cząsteczek tlenu do otaczających tkanek przez hemoglobinę. Dzięki obecności dwutlenku węgla skóra jest lepiej nawilżona oraz dotleniona, co zwiększa zdolność do regeneracji.

Dodaj komentarz