Hit enter after type your search item

Czym oxybrazja różni się od mikrodermabrazji?

oxybrazja
oxybrazja You are Reading..

Czym oxybrazja różni się od mikrodermabrazji?

Oxybrazja i mikrodemabrazja to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, których zadaniem jest oczyszczenie skóry i przywrócenie jest blasku i jędrności. To zabiegi, choć podobne różnią się od siebie. Oxybrazja bywa niekiedy nazywana mikrodermabrazją wodno-tlenową. Zabiegi te można z powodzeniem łączyć ze sobą, ale nie będą one działały zastępczo. 

Czym jest oxybrazja?

Peeling wodno-tlenowy, to inna nazwa oxybrazji. Jej zadaniem jest złuszczanie naskórka, przy użyciu kropelek soli fizjologicznej, które są aplikowane na twarz pod ciśnieniem, za pomocą specjalnego aplikatora. Oxybrazja w Katowicach wykonywana jest w celu oczyszczenie i odświeżenia skóry. W wyniku zabiegu, staje się ona jędrna, promienna i świeża. To zabieg, który z powodzeniem mogą wykonywać posiadaczki cery wrażliwej, naczynkowej i bardzo delikatnej. Daje on efekt delikatnego złuszczenia naskórka, a tym samym poczucie odświeżenia. Oxybrazja sprawdza się w przypadku walki z trądzikiem, gdyż redukuje bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za jego rozwój. Jest to w pełni skuteczna i bezpieczna metoda oczyszczania skóry twarzy. Może być stosowana przez każdego, niezależnie od typu i rodzaju cery.

Oxybrazja i mikrodermabrazja  – czy to to samo?

Mikrodermabrazja to zabieg, który należy do peelingów mechanicznych. Jednak różni się pod kilkoma względami od oxybrazji. Kosmetologia w Katowicach zalicza oba zabiegi do zabiegów oczyszczających skórę, ale każdy polega na innym działaniu. Mikrodemrmabrazja polega na złuszczaniu martwego naskórka przy pomocy mikrokryształków, które aplikowane są na skórę pod wysokim ciśnieniem. Usuwają ze skóry wszelkie zanieczyszczenia. Jest to zabieg, który polecany jest osobom z trądzikiem, prosakami, rozszerzonymi porami, bliznami i przebarwieniami. Może być wykonywany zarówno na cerze mieszanej, jak i cerze wrażliwej.

Oxybrzja i mikrodermabrazja to zabiegi podobne. Oba mają za zadanie złuszczenie martwego naskórka i pobudzenie skóry do regeneracji. Jednak oxybrazja jest zabiegiem mniej bolesnym i delikatniejszym, niż zabieg mikrodermabrazji.

Dodaj komentarz