Hit enter after type your search item

Dlaczego warto stosować peeling do twarzy? Jaki wybrać?

peeling do twarzy
peeling do twarzy You are Reading..

Dlaczego warto stosować peeling do twarzy? Jaki wybrać?

Peeling jest kosmetykiem, którego używanie ma duże znaczenie dla prawidłowego oczyszczania skóry. Używanie peelingu do twarzy pozwala złuszczyć i usunąć martwy naskórek. Peeling oczyszcza, wygładza i przygotowuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji. Dlaczego jeszcze warto stosować peeling?

Rodzaje peelingów

Skóra stanowi naszą barierę ochronną. Dlatego też należy o nią odpowiednio dbać. Dobrana do potrzeb skóry pielęgnacja, to klucz do czystej i zadbanej skóry. Jednym ze sposobów przywrócenia blasku skórze jest regularne wykonywany peeling do twarzy. Jaki peeling wybrać? Który rodzaj będzie najlepszy do danego typu skóry?

Peeling powinien szybko usuwać martwy naskórek. Możemy udać się do gabinetu kosmetologicznego i wykonać głęboki, oczyszczający peeling, który przynosi pożądane i trwałe efekty. Innym rodzajem są peelingi średnio głębokie, które wykonuje się przy wsparciu kwasów owocowych, a ich zadaniem jest pobudzenie produkcji kolagenu. W gabinetach kosmetycznych można również wykonać peeling powierzchniowy. Kosmetyczka dokonuje złuszczania martwego naskórka za pomocą kwasów, np. glikolowego lub migdałowego.

W domowym zaciszu można skorzystać ze scrubu do twarzy, który złuszczy zewnętrzną warstwę naskórka, oczyści skórę i przygotuje ją na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Peeling domowy powinien być wykonywany raz w tygodniu, a w przypadku tłustej skóry nawet dwa razy w tygodniu.

Jak wybrać peeling?

Na rynku dostępnych jest wiele peelingów. Jak wybrać ten najlepszy? Pielęgnacja twarzy krok po kroku wymaga, by kosmetyki były dobrane do typu cery. Nie inaczej jest z peelingiem.

Peeling enzymatyczny to dobre rozwiązanie do domowych zabiegów upiększających. Pozwala przeniknąć odżywczym substancjom do warstw skóry właściwej. Rozpuszcza zrogowaciały naskórek, który można delikatnie usunąć. Peeling typu peel off sprawdzi się u osób, które pielęgnacji chcą poświęcić trochę więcej czasu. Tego typu peeling nanosimy na twarz i pozostawiamy na 10-15 minut na skórze do wyschnięcia. Następnie delikatnie zdejmujemy.

Do twarzy nie wolno używać gruboziarnistych peelingów. Są one przeznaczone do ciała. Mogłyby one podrażnić skórę twarzy i przyczynić się do powstania zaczerwienień.

Peeling powinien być stosowany w zależności od typu skóry. W przypadku cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień warto wybrać delikatny peeling i wykonywać go raz na dwa tygodnie. Posiadaczki skóry normalnej peeling mogą wykonywać nawet codziennie. Najlepiej gdy peeling jest w postaci żelu peelingującego. Jednak muszą pamiętać o tym, że skóra po tym zabiegu musi być odpowiednio nawilżona, dobrym kremem regeneracyjnym.

Stosując peeling należy obserwować swoją skórę. Jej reakcja podpowie nam jak często używać peelingu i jaki rodzaj jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz