Hit enter after type your search item

Gładka skóra do lata: jaki laser do depilacji wybrać?

You are Reading..

Gładka skóra do lata: jaki laser do depilacji wybrać?

Marzysz o permanentnie gładkiej skórze, bez konieczności stosowania maszynki do golenia, wosku czy depilatora? Skorzystaj z zabiegu depilacji laserowej. Jeśli zaczniesz teraz, latem będziesz mieć problem z głowy. Sprawdź, jaki laser do depilacji polecamy i jakich efektów możesz spodziewać się po serii zabiegów.

Jakie lasery do depilacji są dostępne na rynku i czym się różnią?

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. To jedyny zabieg, który w większości przypadków pozwala na trwałe pozbycie się niechcianych włosków z takich okolic, jak nogi, bikini, brzuch, ramiona, plecy czy twarz.

Wśród usług oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej i gabinety kosmetyczne można znaleźć wiele różnych laserów do depilacji. W zależności od zastosowanej technologii wykazują one inną skuteczność w usuwaniu ciemnego i jasnego owłosienia. Lasery diodowe wykorzystują fale o długości 810 nm, które skutecznie niszczą włosy zawierające wysokie stężenie melaniny. Zabiegi przy pomocy tych laserów do depilacji polecane są więc szczególnie brunetkom i osobom o jasnej karnacji. Nowoczesne urządzenia, wykorzystujące technologię aleksandrytową czy neodymowo-yagową dysponują dużo dłuższą rozpiętością fali laserowej (od 755 nm do 1064 nm), dzięki czemu lepiej wychwytują nawet małe ilości melaniny we włosach. Takie lasery do depilacji wykazują wysoką skuteczność w usuwaniu zarówno ciemnych, jak i jasnych włosów.

Usuwanie owłosienia laserem Thunder MT

Laser Thunder MT to jeden z najszybszych i najmocniejszych laserów do depilacji obecnych na rynku. Dzięki nowoczesnej technologii umożliwia epilację każdego rodzaju owłosienia, niezależnie od koloru, grubości czy fototypu skóry. Jak podkreślają specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki, innowacyjność tego lasera do depilacji polega na zastosowaniu Mixed Technology, czyli połączeniu dwóch najbardziej skutecznych laserów epilacyjnych: lasera aleksandrytowego o długości fali 755 nm oraz lasera neodymowo–yagowego o długości fali 1064 nm. Rozwiązanie to umożliwia zindywidualizowanie depilacji laserowej oraz zwiększa jej skuteczność i bezpieczeństwo.

Cała procedura laserowej depilacji trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego. Laser Thunder MT bardzo szybko wychwytuje melaninę w skórze (nawet we włosach we wczesnej fazie wzrostu), co pozwoliło na skrócenie czasu zabiegu do minimum. Częstotliwość epilacji zależy od obszaru zabiegowego. Dla twarzy wynosi 4 tygodnie, dla rąk, klatki piersiowej, pleców, brzucha i bikini – 6 tygodni, a dla nóg – 8 tygodni. Tyle czasu potrzeba, aby kolejne partie włosów weszły w fazę anagenu (aktywnego wzrostu), ponieważ tylko wtedy epilacja laserowa jest skuteczna.

Jakie efekty daje liposukcja laserowa?

Laserowe usuwanie owłosienia daje trwałe i zauważalne efekty, ale konieczne jest wykonanie odpowiedniej serii zabiegów, aby pozbyć się wszystkich włosków z danego obszaru. Liczba zabiegów zależy m.in. od zastosowanego lasera do depilacji, grubości i koloru owłosienia, obszaru zabiegowego, gospodarki hormonalnej. Po zakończeniu laseroterapii zaleca się jedynie wykonywanie zabiegów przypominających mniej więcej co 1-2 lata, aby pozbyć się ewentualnych, pojedynczych odrostów.

Depilacja laserowa nie tylko pozwala pozbyć się problemu zbędnego owłosienia, ale też ogranicza ilość stanów zapalnych skóry, głównie związanych z wrastaniem włosków.

W razie innych pytań dotyczących działania laserów do depilacji zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodaj komentarz