Hit enter after type your search item

Historia L’Oréal

You are Reading..

Historia L’Oréal

L’Oréal jest uważana za jedną z najlepszych firm kosmetycznych, więc warto się zapoznać z jej historią związaną z losem zwykłego absolwenta krajowej politechniki chemicznej Ecole Nationale Supérieure de Chimie de Paris – Eugènem Schuellerem. Już 30 czerwca 1909 roku zakłada firmę pod nazwą Société Française des Teintures Inoffensives pour Cheveux, która później zmieni nazwę na L’Oréal.

Pierwszym jego genialnym pomysłem jest nowa koloryzacja, która poprzez zmieszanie nieszkodliwych środków chemicznych pozwoliła na uzyskanie nowych zbliżonych do naturalnych odcieni. Poprzez efekt, który dawał nowy produkt, uzyskał on szybko powszechną sławę. W 1908 roku Schueller rejestruje patent na swoją koloryzację.

Schueller dokonuje prawdziwą rewolucję w sferze kosmetycznej, jest bardzo kreatywny i ciągle realizuje coraz doskonalsze pomysły. Dla celów promocji higieny osobistej w 1928 roku pojawia się środek do włosów O’Cap: mleczko do włosów. Ponieważ w tych czasach ludzie wciąż myją włosy stosunkowo rzadko, Schueller próbuje w taki sposób zainteresować nowym produktem, aby sprzyjać coraz większej uwadze wobec higieny osobistej Francuzów. Oprócz tego opracowuje formułę pierwszego szamponu już w 1933 roku, który nie zawiera mydła – Dopal. Zdecydowanie ten produkt zasadniczo różni się od pozostałych szamponów na rynku, ponieważ jest dużo łagodniejszy dla włosów.

W 1954 roku rynek L’Oréal przekracza Atlantyk i zajmuję ważną pozycję w USA. To dało ogromny postęp w rozwoju firmy i znacznie poszerzyło jej możliwości.

W 1958 roku na czele firmy wstaje François Dalle. Wówczas pojawia się kolejny innowacyjny produkt w postaci spraya do włosów pod nazwą Elnett. Jest to tak przebojowy produkt, iż żaden na rynku światowym nie mógł z nim się równać, a wszystko dzięki formule pozwalającej mieć miękkie i jedwabiste w dotyku włosy. Wcześniejsze zasoby stylizacji włosów nie miały takiego efektu – włosy były twarde i sztywne.

W 1988 roku prezesem firmy zostaje Lindsay Owen-Jones. Dzięki jego działalności grupa L’Oréal staje się liderem na rynku kosmetycznym.

L’Oréal opiera swoją działalność, cele i strategię na poszanowaniu różnorodności, dąży do zrównoważonego rozwoju i prowadzi aktywną działalność społeczną. Obecnie na czele firmy stoją Lindsay Owen-Jones oraz Jean-Paul Agon.

Dodaj komentarz