Hit enter after type your search item

Nici PDO – dlaczego warto je stosować? Jakie dają efekty?

efekty nici pdo
efekty nici pdo You are Reading..

Nici PDO – dlaczego warto je stosować? Jakie dają efekty?

Nici PDO są w naszym kraju coraz popularniejsze. Czym one jednak tak właściwie są, w jakich dziedzinach się je wykorzystuje, a także za co tak właściwie one odpowiadają?

Czym właściwie są nici PDO?

Zabiegi medycyny i chirurgii estetycznej to działania, wokół których bez wątpienia krąży wiele wątpliwości i znaków zapytania. Niektóre z nich biorą się jednak nierzadko z braku znajomości niektórych tajników. Dzisiaj przyjrzymy się naprawdę zmyślnym produktom, które w takich zabiegach stosowane są naprawdę często. Mowa tu o takich wyrobach, jak nici PDO w Słupsku. Sama nazwa oczywiście może nie mówić wiele osobom, które nie siedzą w tym temacie za mocno, dlatego też w pierwszej kolejności zajmiemy się przybliżeniem tego zagadnienia. Nici PDO to specjalne wyroby, które są stosowane już od kilkudziesięciu lat nie tylko w medycynie estetycznej czy chirurgii plastycznej, ale również w okulistyce i ginekologii. Wszystko to dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Nici PDO możemy bowiem znać również jako rozpuszczalne szwy. Są one wszywane pod skórę, a następnie stopniowo się rozpuszczają. Wszystko dzięki wykorzystaniu takiego materiału, jak polidioksanon, który po jakimś czasie rozkłada się w naszym ciele na wodę i dwutlenek węgla – substancje, które przez nasze ciało są bez żadnego trudu wchłaniane.

Jak wykorzystuje się nici PDO i na co wpływają?

Wspomnieliśmy już, że nici PDO znajdują swoje zastosowanie w naprawdę wielu gałęziach medycyny – chirurgia plastyczna, okulistyka, ginekologia i tak dalej. Dlaczego jednak się je wykorzystuje? Powodów jest wiele, choć najczęściej wiąże się to z chęcią pobudzenia kolagenu zawartego w naszej skórze, tak aby naturalnie przybrała ona na jędrności oraz żywym wyglądzie. Podobnie działa chociażby laserowy peeling węglowy w Słupsku. Dodatkowo nici PDO tworzą swoisty stelaż, dzięki czemu efekt ich działania jest w stanie znacząco się wydłużyć. Wpływa na to również fakt, że nici rozpuszczają się dopiero po około sześciu miesiącach.

Dodaj komentarz