Hit enter after type your search item

Rodzaje pieluch wielorazowych

You are Reading..

Rodzaje pieluch wielorazowych

Pieluchy wielorazowe cieszą się dużą popularnością wśród rodziców. Dlaczego nastąpił powrót do tego rozwiązania? Przede wszystkim ze względów ekologicznych i ekonomicznych. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje pieluch wielorazowych?

Powrót do przeszłości, czyli moda na wielorazowe pieluszki

Wielorazowe pieluszki coraz częściej stanowią nieodzowny element niemowlęcej wyprawki. Rodzice chwalą sobie to rozwiązanie przede wszystkim ze względów ekologicznych. Decydując się na pieluchy wielorazowe, przyczyniasz się do zmniejszenia produkcji zbędnych odpadów. Co więcej, według opinii wielu rodziców rozwiązanie to jest zdecydowanie lepsze dla skóry noworodka. Rzadziej dochodzi do odparzeń i podrażnień.

Zdecydowanym plusem jest również ciekawy wygląd, dzięki czemu pieluszka sama w sobie stanowi modny element. Nie można tutaj zapomnieć również o cenie. Wystarczy kupić kilka zestawów wielorazowych pieluszek, aby zaoszczędzić w perspektywie czasu. W przypadku jednorazowych pieluszek natomiast koszty są naprawdę wysokie.

Otulacz lub kieszonka, czyli część zewnętrzna pieluszki wielorazowej

Jakie pieluszki wielorazowe wybrać dla noworodka? Do wyboru masz kilka opcji. Możesz zdecydować się na otulacz, czyli zewnętrzną część pieluszki, która nie pełni funkcji chłonnej. Najczęściej wykonana jest ona z poliestru laminowanego bądź z wełny. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu, gdyż wystarczy jedynie regularnie prać otulacz. Jeśli chodzi o wełnę, potrzebne jest specjalne traktowanie, by zachowała swoje właściwości.

Popularnym rozwiązaniem jest również kieszonka. Posiada ona specjalną kieszeń, dzięki której wkład umieszczony wewnątrz nie przemieszcza się, co sprawia, że ryzyko przemoknięcia jest mniejsze, a komfort dziecka jest zdecydowanie wyższy.

Co należy umieścić wewnątrz otulacza bądź kieszonki?

Aby pieluchy wielorazowe spełniały swoją funkcję, wewnątrz otulacza bądź kieszonki należy umieścić specjalny wkład. To on pochłania wilgoć. Wkłady do pieluszek wielorazowych należy wymieniać za każdym razem, gdy dziecko się zmoczy. Ciekawym rozwiązaniem są również formowanki. Kształtem przypominają one część zewnętrzną pieluszki, czyli otulacz, jednak wykonane są z materiałów takich jak wkłady. Dzięki temu powierzchnia chłonna jest zwiększona. Rozwiązanie to sprawdzi się świetnie podczas nocy lub długiej podróży, kiedy nie ma możliwości częstej zmiany pieluszki.

Pieluchy wielorazowe dla noworodka to popularny wybór wśród rodziców. Jeśli chcesz skorzystać z tego rozwiązania, koniecznie zaopatrz się w otulacz bądź kieszonkę oraz we wkłady umieszczane wewnątrz. Szeroki wybór pieluch wielorazowych znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dziecko/pieluchy-akcesoria/wielorazowe.

Dodaj komentarz