Hit enter after type your search item

Czy farba blond nie jest dla każdego?

farba do wlosow
farba do wlosow You are Reading..

Czy farba blond nie jest dla każdego?

Farba do włosów to produkt, na który decydujemy się wtedy, gdy chcemy zmienić swój wizerunek. Kolor włosów ma w tym przypadku ogromne znaczenie, ponieważ wpływa między innymi na wygląd twarzy. Kto powinien wziąć pod uwagę popularny blond? Odpowiadamy.

Farba blond — czy wszystkim pasuje?

Farba blond tuż obok czarnej oraz brązowej to najpopularniejszy odcień, który możemy znaleźć na sklepowych półkach. Niestety decydując się na koloryzację, nie możemy zwracać uwagę jedynie na kuszące zdjęcia modeli, na których kolor wygląda olśniewająco. W naszym przypadku efekt może być zupełnie inny.

Blond to odważny kolor, który niestety może nie sprawdzić się w przypadku typu urody zwanej jesienią. W takim przypadku zazwyczaj osoby posiadają jasnoniebieskie oczy, piegi oraz brzoskwiniowy odcień skóry. Blond nie będzie dobrym rozwiązaniem. Znacznie lepiej sprawdzi się kasztanowy oraz rudy.

Farba do włosów brąz jest zdecydowanie bardziej uniwersalnym odcieniem, który jednak również nie u każdego może się sprawdzić. Głównie będą to osoby o typie urody zima, u których mógłby powstać zbyt duży kontrast między ciemnym włosiem a oliwkową skórą.

Farba blond — dlaczego jest trudna do dobrania?

Farby o kolorystyce blondu oraz wszystkich innych jasnych tonów głównie nastawione są na rozjaśnienie łusek naszych włosów. Co to w praktyce oznacza? Będzie to proces, w którym wypala się je oraz wypłukuje czarny pigment, przez co włosy są o wiele jaśniejsze.

Jasny blond może być trudny do dobrania szczególnie przez osoby, które z natury posiadają ciemny kolor. Wtedy to cały proces koloryzacji wiąże się nawet z kilkoma wizytami u fryzjera. Należy jednak przede wszystkim dobrać farbę tak, aby nie zniszczyć swoich włosów.

Najlepiej, jeśli taka blond farba nie będzie zawierała amoniaku. Wodorek azotu to substancja, która niekorzystnie wpływa w szczególności na skórę naszych głów, powodując liczne podrażnienia oraz alergie. Szczególnie trudnym do zaakceptowania aspektem może okazać się także nieprzyjemny, drażniący zapach.

Sam amoniak być może jest skuteczny w koloryzacji, ponieważ przyśpiesza oraz utrwala proces zmiany pigmentu we włosach, jednak nie jest niezbędny. Bardzo często zastępuje się go innymi substratami, zazwyczaj pochodzenia roślinnego takimi jak ekstrakty oraz wyciągi.

Czy farba blond jest dedykowana dla każdego? Z pewnością nie. Powinni na nią uważać ci, których uroda określana jest jako brzoskwiniowa jesień.

Dodaj komentarz