Hit enter after type your search item

Jak nakładać olejek do brody? Poznaj tajniki pielęgnacji brody

olejek do brody
olejek do brody You are Reading..

Jak nakładać olejek do brody? Poznaj tajniki pielęgnacji brody

Broda jest ostatnio bardzo popularna wśród dżentelmenów, którzy chcą się wyróżniać na tle innych panów. Broda jest również lubiana przez płeć piękną, która uważa, że mężczyźni są zdecydowanie przystojniejsi z zarostem. W dzisiejszym tekście dowiesz się jakie wyróżniamy podstawowe kosmetyki i akcesoria do brody, gdzie je warto zakupić oraz dowiesz się niezbędnych informacji na temat wizyty u barbera.

Podstawowe kosmetyki i akcesoria do brody

Jednym z podstawowych wyposażeni kosmetyczki każdego brodacza jest zdecydowanie olejek do brody. To właśnie olejek nadaje blask brodzie, przez co wygląda na zadbaną i piękną. Olejek jest bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy go wetrzeć w brodę. Warto go stosować codziennie lub co kilka dni, aby uzyskać zadowalający efekt. Prawidłowa pielęgnacja brody to również synonim stosowania innych środków do brody, takich jak płyn do mycia brody oraz balsam do brody. Ważne jest również umiejętne stosowanie odpowiednich akcesoriów do brody, takich jak: grzebień do brody (wiele barberów rekomenduje dwustronne grzebienie) oraz kartacz do brody, który usprawni rozprowadzanie olejków oraz balsamu do brody. Brodacz-amator może również zaopatrzyć się w nożyczki do podcinania brody, które zdecydowanie ułatwią pielęgnację brody.

Gdzie warto zakupić profesjonalne kosmetyki i akcesoria do brody?

Jest kilka sprawdzonych miejsc na zakup odpowiednich kosmetyków barberskich. Pierwszym takim miejscem jest zdecydowanie salon fryzjerski, który oferuje profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji brody. Podczas wizyty u barbera możesz się zapytać jakie kosmetyki są odpowiednie dla twojej cery oraz dla wzmocnienia twojej brody. Barber pomoże ci wybrać odpowiednie produkty do twojej brody, które będą mogły być stosowane do następnej wizyty u barbera. Kolejnym miejscem na zrobienie zakupów kosmetyków barberskich jest drogeria. Coraz więcej drogerii oferuje również produkty dla panów. Mężczyzna, który dba o swoją brodę nie jest już ciekawym przypadkiem w drogerii.

Jak wygląda wizyta u barbera?

Każdy mężczyzna, który chce mieć piękną brodę powinien pojawić się u barbera, czyli fryzjera dla panów przynajmniej raz na dwa miesiące. Barber zadba o prawidłowy wygląd twojej brody, a także włosów. Podczas wizyty barber myje zarówno włosy jak i brodę. Co więcej, barber zaproponuje nawilżenie i odżywienie brody, której efekt będzie zauważalny natychmiast po zakończeniu zabiegu.    

Dodaj komentarz