Hit enter after type your search item

Masaż bańką chińską – kiedy warto go zastosować?

You are Reading..

Masaż bańką chińską – kiedy warto go zastosować?

Masaż bańką chińską jest bardzo popularnym narzędziem w walce z cellulitem. Bańki chińskie dostępne są w niemal każdej aptece i wielu drogeriach, a stosowanie ich ma coraz więcej zastosowań. Czym właściwie jest masaż bańką chińską i kiedy warto go stosować? Podpowiadamy, na czym polega fenomen tego zabiegu i na jakie przypadłości można go stosować.

Do czego służy bańka chińska?

Stawianie baniek zapoczątkowali tradycyjni lekarze chińscy. Taki zabieg dobrze działa na zmniejszenie dolegliwości bólowych, łagodzi napięcia mięśni i ma swoje właściwości prozdrowotne. Ciśnienie napływające do bańki wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.

Bańki można także wykorzystać do przeprowadzenia masażu. Masaż bańką chińską w Gdyni, a także w innych miastach to nic innego, jak umiejętne uciskanie i pocieranie ciała, tak żeby pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, usprawnić krążenie, przepływ krwi i limfy.

Czy każdy może przeprowadzić masaż bańką chińską?

W sieci można znaleźć wiele wskazówek i sugestii jak stosować bańki chińskie w automasażu. Taki masaż działa na zasadzie podciśnienia, które powstaje przez zasysanie skóry bańką i przesuwanie jej po ciele, poprawiając ukrwienie i stymulując przepływ limfy. Bańki można używać manualnie lub sięgnąć po urządzenia elektryczne — tak zwaną elektryczną bańkę chińską. To specjalne urządzenie, wyposażone w bańki termiczne.

Elektryczna bańka chińska w Gdyni (a także w innych miastach), łączy terapię pulsacyjną z terapią ciepłem, przenosząc masaż bańką na wyższy poziom zaawansowania i skuteczności.

Na co stosować masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską jest stosowany przede wszystkim jako sposób na ujędrnienie ciała i pozbycie się cellulitu. Elektryczna bańka chińska stosowana jest w  termoterapii, czyli gałęzi fizykoterapii i jest wykorzystywana do celów leczniczych. Pomaga, działając przeciwbólowo, przyspieszając gojenie tkanek miękkich i pobudzając procesy naprawcze. Jest stosowana w leczeniu różnych chorób i dysfunkcji.

Dodaj komentarz