Hit enter after type your search item

Piękny biust bez interwencji chirurgicznej

You are Reading..

Piękny biust bez interwencji chirurgicznej

Mały rozmiar biustu to kompleks wielu kobiet. I choć co jakiś czas wracają głosy, że ma on sporo atutów, a kobiety powinny akceptować własne ciało to wiele z nich decyduje się na zabiegi powiększania piersi. W jaki sposób bezpiecznie walczyć z kompleksami?

Powiększanie biustu to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Decydują się na niego jednak nie tylko kobiety, które chcą podwyższyć własną samoocenę i marzą o tym, by ich biust wyglądał bardziej efektownie ale również kobiet defektami anatomicznymi czy ubytkami operacyjnymi.

Alternatywy

Od lat popularnością cieszy się wszczepianie implantów piersi w celu ich powiększenia. Zabieg wykonywany jest w trakcie operacji, pod narkozą, jest więc inwazyjny i wymaga okresu rekonwalescencji.

Alternatywą dla osób, które chcą zwiększyć objętość piersi czy pozbyć się niektórych defektów w mniej inwazyjny sposób, nieoperacyjnie i jednocześnie szybko powrócić do codziennych aktywności jest zabieg, polegający na aplikacji preparatu wypełniającego Los Deline, o żelowej konsystencji, składającego się w 98% z soli fizjologicznej oraz w 2% z poliamidu.

Cały zabieg trwa ok. 90 minut i nie wymaga ogólnego znieczulenia, przez co okres rekonwalescencji jest o wiele krótszy niż w przypadku zabiegów chirurgicznych. Co istotne, kobiety, które decydują się na zabieg mogą powrócić do codziennej aktywności już po około 48 godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Ze względu na brak chirurgicznych nacięć do minimum zmniejszone jest również ryzyko powstania blizn – tłumaczy lek. Agnieszka Drożniak z Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Dla kogo?

Zabiegi wykorzystujące wypełniacze na bazie soli fizjologicznej i poliamidu są skierowane nie tylko do kobiet, które chcą naturalnie powiększyć swój biust. Zabieg pomaga również w korekcie asymetrycznych piersi, poprawie ich konturu, likwidacji defektów wywołanych m.in. ubytkami operacyjnymi. Końcowy efekt można zaobserwować już po około 14 dniach od zabiegu, kiedy znikną obrzęki, a roztwór podawany jako znieczulenie miejscowe zostanie wchłonięty i utrzymuje się do 5 lat.

Największym atutem dla wielu pacjentek oprócz mniejszej inwazyjności jest również naturalny wygląd piersi, który udaje się osiągnąć dzięki zabiegowi. W przeciwieństwie do implantów, preparat jest prawie niewyczuwalny w dotyku oraz nie są widoczne kontury występowania preparatu – dodaje lek. Agnieszka Drożniak.

Bezpieczeństwo pacjentek

W celu oceny kwalifikacji do zabiegu konieczne jest przedstawienie pozytywnych wyników badania USG piersi, które można przeprowadzić w Klinice VESUNA przy użyciu najnowocześniejszego aparatu Voluson S8. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pacjentek, w Klinice VESUNA preparat aplikowany jest przy wsparciu lekarza radiologa w trakcie badania USG. Obowiązkowo należy również wykonać dodatkowe cztery badania ultrasonograficzne – 10 dni po zabiegu oraz po 2, 6 i 12 miesiącach. Wszystkie badania USG mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjenta przed, w trakcie oraz po zabiegu.

Dodaj komentarz