Hit enter after type your search item

Usuwanie cellulitu

You are Reading..

Usuwanie cellulitu

Skórka pomarańczowa jest naszym wrogiem numer jedne, zwłaszcza kiedy zbliża się lato. Ogólnie znanym faktem jest to, że cellulit jest chorobą, a więc jak każda choroba poddaje się leczeniu.

Zwalczanie cellulitu nie jest sprawą prostą. Zdajmy sobie sprawę z tego, że mamy przed sobą zadnie bardzo trudne. Raz się cellulit pojawił, to znaczy, że będziemy musiały ciągle mieć z nim do czynienia. Jednakże nie jest aż tak źle. Na pytanie – jak pozbyć się cellulitu nie ma jednej odpowiedzi, gdyż należy do sprawy podejść kompleksowo.

Usuwanie cellulitu polega na łączeniu wielu rodzajów działań, chodzi przede wszystkim o zmiany w diecie i trybie życia.

Ważnym jest pogrupować najskuteczniejsze sposoby:

  1. na pierwszym miejscu znajduje się odpowiednia dieta – mniej batoników, białego chleba (węglowodany zawarte w tych produktach sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej), więcej natomiast warzyw, chleb należy zamienić na pełnoziarnisty. Picie odpowiedniej ilości płynów (minimum 2 litry dziennie) sprzyja zwalczaniu cellulitu jak najbardziej.
  2. sport – jest podstawą, nawet spacer 30 min przyczyni się do polepszenia metabolizmu, zatem do polepszenia kondycji cery i do zmniejszenia objawów.
  3. nadwaga sprzyja powstaniu cellulitu.
  4. masaże są bardzo skuteczne, jednakże nie zmieniwszy diety i nie poruszając się wystarczająco, efekt takiego masażu jest mało trwały.

Dodaj komentarz