Hit enter after type your search item

Wiosenne porządki czyli co musisz wykonać, by dom po zimie odzyskał blask?

sprzatanie po zimie
sprzatanie po zimie You are Reading..

Wiosenne porządki czyli co musisz wykonać, by dom po zimie odzyskał blask?

Wiosna to wyczekiwana pora roku, podczas której przyroda budzi się do życia po zimowym uśpieniu, zaczyna rozsiewać się wspaniały, świeży zapach, a zwierzęta stają się widocznie bardziej aktywne. Obserwując świeżość zieleni i kwitnących roślin oraz korzystając z wiosennego-ciepłego i radośnie jasnego światła słonecznego mamy ochotę zadbać o porządek w swoim otoczeniu. Po zimowym, pospiesznym sprzątaniu nierzadko przy świetle sztucznym warto nadrobić zaległości i sięgnąć do rzadko używanych przedmiotów, trudno dostępnych miejsc oraz dużych powierzchni. Wiosenne sprzątanie zajmie Ci trochę czasu, ale dzięki zastosowaniu kilku sposobów, nie będzie męczące i przyniesie perfekcyjne rezultaty.

Wiosenne porządki w domu-co warto zrobić?

Na wiosnę w wielu miejscach zalega kurz i zanieczyszczenia, powstałe na skutek szybko zapadającego zmroku, który jesienią i zimą utrudniał idealne utrzymanie czystości. Po powrocie z pracy, przy sztucznym świetle łatwo było o niedociągnięcia i smugi. Wiosenne porządki warto więc przeprowadzać, kierując się zasadą z góry do dołu. Rozpocznij od przetarcia wierzchnich elementów szafek i szaf oraz najtrudniej dostępnych półek. Schowaj na nie zimowe rzeczy, oczyszczone, osuszone i zapakowane próżniowo. Umyj i wypoleruj meble z zewnątrz i wewnątrz, pozbywając się niepotrzebnych rzeczy. Nie zapomnij o szafkach kuchennych oraz szafkach z kosmetykami. Koniecznie wyczyść piekarnik, lodówkę i zmywarkę. Przyda się polerowanie płytek łazienkowych i dokładne czyszczenie sanitariatów. Umyj okna, odkurz i umyj podłogę.

Sprzątanie na wiosnę-zadbaj też o wiosenne dekoracje

Myjąc okna warto zrzucić ciężkie firany i zasłony, które zimą nie tylko zdobiły okna, ale zatrzymywały ciepło. Na wiosnę załóż lekko wyglądające rolety rzymskie lub plisy. W oknach możesz zawiesić delikatne ozdoby, a na parapetach ustawić świeżo przesadzone rośliny. Wymień zimowe kolory dodatków na takie, które pasują do wiosennego klimatu. Efektowne dekoracje nie powinny przytłaczać wnętrza, ale nie zapominaj o wiosennej atmosferze, którą poza czystością pomogą podkreślić w każdym pomieszczeniu. Poznaj Wiosenne porządki-co warto zrobić, by odświeżyć dom na wiosnę? Sprzątanie będzie przyjemniejsze, jeśli przed rozpoczęciem porządków zaopatrzysz się w pachnące akcesoria do szaf oraz zapachowe świece, które poza aromatem świeżo wysprzątanych pomieszczeń nadadzą wnętrzom niezwykłego, wiosennego charakteru.

Akcesoria i sprzęty, które ułatwią Ci wiosenne porządki

Wiosenne porządki przeprowadzisz szybciej i efektywniej, jeśli zadbasz o dostępność nowoczesnych, wydajnych, sprawnie działających sprzętów oraz wysokiej jakości środki czyszczące, nie powodujące powstawania smug i zacieków. Do wiosennych porządków niezbędny będzie wydajny odkurzacz, najlepiej bezworkowy lub cyklonowy. Sprawdzi się również myjka parowa wysokociśnieniowa z zestawem końcówek, umożliwiających dokładne oczyszczenie domu bez użycia detergentów. Doskonale sprawdzi się ponadto akumulatorowa myjka do okien ze ściągaczką oraz zestaw ściereczek, niepozostawiających śladów. Możesz stosować chemiczne środki czyszczące lub samodzielnie przygotować je w domu na bazie dostępnych produktów: wody, cytryny, sody oczyszczonej i octu. Przekonaj się, że po wiosennych porządkach dom będzie lśnił czystością i przez bardzo długo wystarczy codzienne, regularne sprzątanie by uzyskać trwały efekt idealnej czystości i ładu. Wiosenne porządki w domu zajmują wiele czasu i pochłaniają mnóstwo energii, ale dla takiego efektu warto.

Dodaj komentarz