Hit enter after type your search item

Zdrowe nawyki, które warto znać

dieta
dieta You are Reading..

Zdrowe nawyki, które warto znać

Chcesz zacząć dbać o siebie, ale nie masz pojęcia jak to zrobić? Zastanawiasz się jakie zdrowe i łatwe nawyki możesz wdrożyć do swojego codziennego życia, a przy tym nie będziesz musiała rezygnować z przyjemności? Istnieje kilka nawyków, do których warto się stosować, ponieważ są nie tylko łatwe do zastosowania, ale co więcej korzystnie wpływają na pracę całego organizmu. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, na jakie zmiany warto się zdecydować i co takiego one przyniosą do Twojego życia.

Picie 2 litrów płynów dziennie

Dietetycy i inni specjaliści są zdania, że dorosły człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wody i innych płynów. Zalecana ilość płynów jakie trzeba wypić w ciągu dnia to 2 litry, jednak ta ilość może nieznacznie wzrosnąć przy większej aktywności fizycznej i wysokich temperaturach na zewnątrz. Czemu jest to takie ważne? Woda odpowiada za prawidłową pracę gospodarki wodno-elektrolitowej, co ma bardzo duży wpływ na prace metabolizmu oraz przebieg procesów trawiennych. Nie można zapomnieć o tym, że jeśli dojdzie do odwodnienia pojawić się mogą problemy ze skupianiem, koncentracją, a nawet utratą przytomności. Warto więc zdecydować się na regularne nawadnianie organizmu i wybieranie przede wszystkim wody mineralnej lub naparów ziołowych.

Piętnaście minut aktywności każdego dnia

Chcąc zadbać o swoje zdrowie i utrzymać dobrą kondycję warto zdecydować się na aktywność fizyczną. Nie trzeba zapisywać się na siłownię, ani wykupować planu treningowego. Wystarczy spędzić piętnaście – trzydzieści minut na aktywności fizycznej każdego dnia. To może być spacer, jazda na rowerze bieganie, jazda na rolkach lub ćwiczenia w domu. Możliwości jest naprawdę wiele, a każdego dnia możesz zdecydować się na zupełnie inną aktywność. Czemu warto? Aktywność fizyczna przyczynia się do zwiększenia wydajności płuc, co pomaga zdecydowanie lepiej radzić sobie z wysiłkiem fizycznym. Dodatkowo podczas prawidłowego treningu dochodzi do produkcji hormonów szczęścia, dzięki czemu można liczyć na poprawę nastroju.

500 gramów warzyw każdego dnia

Nie można zapomnieć o zdrowym odżywianiu. Zaleca się jedzenie przynajmniej 500 gramów warzyw. Mają one wiele witamin i minerałów, a co więcej dostarczają do organizmu cenne przeciwutleniacze. To właśnie dzięki temu dbają prawidłową prace całego organizmu.

Decydując się na wprowadzenie tych kilku zmian do swojego codziennego życia można liczyć na znaczącą poprawę samopoczucia, wyglądu i kondycji.

Dodaj komentarz